Deratyzacja to usługa usuwania groźnych dla ludzi i innych zwierząt gryzoni, w szczególności szczurów i myszy. Likwidację gryzoni można zlecić w dwóch przypadkach – w pierwszym, chcąc przeprowadzić odszczurzanie interwencyjne, tym samym reagując na powstałe zagrożenie i eliminując z budynków mieszkalnych czy lokali użytkowych szczury oraz myszy. Innym rodzajem likwidacji gryzoni jest z kolei deratyzacja prewencyjna, do której wykonania zobowiązani są właściciele nieruchomości, o czym mówi ustawa z dnia 5 grudnia 2008 roku o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.

Dlaczego tak ważne jest, aby cyklicznie przeprowadzać deratyzację szczurów i myszy, a także reagować bezzwłocznie, gdy zagrożenie zostanie dostrzeżone? Obecność gryzoni w budynkach przekłada się na straty finansowe i wizerunkowe. Co więcej szczury i myszy są nosicielami bardzo groźnych chorób, takich jak włośnica, dżuma czy wścieklizna, które powodują poważne powikłania zdrowotne u ludzi, a nawet śmierć. Warto zaznaczyć, że z uwagi na szybkość rozmnażania się tych małych ssaków, czas zlecenia usługi deratyzacji jest kluczowy. 

Likwidacja gryzoni

Istotną kwestią likwidacji gryzoni jest skorzystanie z usługi deratyzacji, świadczonej przez profesjonalną firmę. Nasi wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści wykonają odszczurzanie zarówno w budynkach mieszkalnych, domach jednorodzinnych i blokach, a także obiektach użyteczności publicznej czy budynkach gospodarczych. Stosujemy wiele metod zwalczania szkodników, zawsze dostosowując je do skali problemu oraz rodzaju nieruchomości.

Jak przebiega usługa deratyzacja myszy i szczurów? W pierwszej kolejności lokalizujemy źródło problemu, czyli nory szkodników i określamy przybliżoną ilość ssaków, które zadomowiły się w danym lokalu. Pozwala to na wybranie odpowiedniej metody zwalczania gryzoni. Likwidujemy zagrożenie wykorzystując sposoby chemiczne (rozmieszczanie trutek, rodentycydów i zagazowywanie nor) oraz mechaniczne, polegające na rozstawieniu różnego rodzaju pułapek. Deratyzację myszy i szczurów przeprowadzamy tak długo, dopóki całkowicie nie wyeliminujemy problemu.

Usługi deratyzacji

 

Zapraszamy do kontaktu klientów indywidualnych i biznesowych, którzy poszukują kompleksowych usług deratyzacji. Gwarantujemy skuteczność w likwidacji gryzoni w różnego rodzaju obiektach, a także profesjonalne narzędzia pracy oraz preparaty. Podczas rozmowy omówimy szczegóły współpracy i stworzymy dla Państwa kosztorys odszczurzania prewencyjnego lub interwencyjnego.