Odpluskwianie mieszkania jest usługą, jaką adresujemy do tych z państwa, którzy borykają się z obecnością insektów w swoim otoczeniu. Samodzielna walka z pluskwami jest niezwykle trudna i wymaga nie tylko determinacji, ale także zastosowania właściwych metod, które pozwolą skutecznie pozbyć się istniejącego zagrożenia.

Odpluskwianie mieszkań w Toruniu prowadzimy po wcześniejszej dokładnej inspekcji pomieszczeń, pozwalającej na lokalizację insektów. Warto bowiem pamiętać, że pluskwy aktywizują się nocą, ukrywając się przed człowiekiem w ciągu dnia w trudno dostępnych miejscach, takich jak boazeria, elementy tapicerowane, szczeliny w ścianach, czy tekstylia – firany oraz zasłony.

 

Ozonowanie pomieszczeń jest jedną z najczęściej wykonywanych usług, szczególnie w czasach, gdy o bezpieczne warunki muszą dbać wszyscy. Obecność wirusa wymusiła wprowadzenie szeregu rozwiązań, które mają ograniczać jego rozprzestrzenianie się. Jednym z nich jest dezynfekcja przestrzeni, realizowana zarówno w mieszkaniach, jak i w obiektach użyteczności publicznej.

Ozonowanie i koronawirus są dziś pojęciami niemal nierozłącznymi, zabieg ten bowiem ma przyczyniać się do eliminacji zagrożenia z otoczenia człowieka. Czy tak jest w istocie? Jednoznacznego potwierdzenia skuteczności ozonowania w stosunku do COVID-19 nie ma, jednak wciąż jest to metoda zalecana w miejscach, w których niezbędne jest zapewnienie bezpiecznych warunków higieniczno – sanitarnych.

Szara sierść, z delikatnym rudym odcieniem, duże oczy i szerokie uszy to krótki opis, jak wygląda nornica ruda. Tego gryzonia z pewnością nie trzeba przedstawiać ogrodnikom, którzy za wszelką cenę próbują pozbyć się szkodnika ze swojej działki. Nie jest to jednak proste, ponieważ nornice prowadzą zwykle nocny tryb życia, skrywając się w ciągu dnia w systemie korytarzy, budowanych tuż pod powierzchnią ziemi.

Zwierzę to, podobne nieco do chomika, potrafi wyrządzić duże szkody w ogrodach. Przyczynia się do obumierania roślin, podkopując je i obgryzając korzenie. To wystarczający powód, aby szukać skutecznego sposobu, jak pozbyć się nornic ze swojego otoczenia. Jak wspomnieliśmy, nie jest to takie proste, a domowi ogrodnicy nieświadomie przyciągają nornice do ogrodu, obsypując choćby rośliny liśćmi na zimę. To idealna kryjówka dla gryzoni.

Gołębie w mieście to prawdziwy kłopot nie tylko dla przechodniów, ale przede wszystkim dla właścicieli nieruchomości czy zarządców dużych obiektów użyteczności publicznej. Ptaki te tworzą swoisty krajobraz wielu polskich miast, jednak są też poważnym zagrożeniem dla zdrowia ludzi, a także estetyki przestrzeni publicznej.

Wszechobecne odchody gołębi, zabrudzone elewacje budynków, zniszczone pomniki to tylko fragment opisu tego, z czym można spotkać się w wielu miejscowościach. Sposobów na zwalczanie gołębi jest co najmniej kilka, jednak chodzi przede wszystkim o to, aby wybrać skuteczną metodę odstraszania ptaków. Jak poradzić sobie z tym kłopotem?

Myszy w sezonie zimowym poszukują ciepłego schronienia, którym najczęściej są obiekty zamieszkane lub użytkowane przez człowieka. Gryzonie te nie tylko pogarszają komfort mieszkania, ale także przyczyniają się do zniszczeń oraz są nosicielami wielu groźnych chorób. Jeśli mieliście okazję spotkać mysz w swoim domu, można założyć, że – szczególnie w okresie zimowym – dorosłych osobników jest więcej.

Myszy w piwnicy to najczęstsze zjawisko. Mają tam dostęp do pożywienia, a także bezpieczne schronienie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Ułożone papiery, słoma lub inne podobne materiały, są idealnym miejscem na założenie gniazda. Należy pamiętać, iż myszy posiadają duże zdolności rozrodcze, dlatego też warto podjąć radykalne kroki, aby pozbyć się zagrożenia, już w momencie zauważenia nawet jednego gryzonia.