Odszczurzanie mieszkań, mimo że termin ten brzmi dość groźnie, jest powszechnie stosowanym zabiegiem, pozwalającym skutecznie wyeliminować gryzonie z otoczenia człowieka. Deratyzacja jest konieczna nie tylko w miejscach, w których zidentyfikowano szczury czy myszy, ale także prewencyjnie – na podstawie zarządzenia władz lokalnych, określającego termin przeprowadzenia tego zabiegu.

Skupmy się jednak na pierwszym przypadku, czyli na obecności gryzoni w domu, co dla wielu osób jest ogromnym dyskomfortem. Pierwszym symptomem, że w naszym otoczeniu pojawili się nieproszeni goście, są odchody, nadgryzione jedzenie czy uszkodzone torebki z produktami sypkimi. W takiej sytuacji niezbędne jest podjęcie natychmiastowych działań, aby wyeliminować zagrożenie. Jak to zrobić?

Skorupiakiem, który często mylony jest ze stonogą murową, jest prosionek szorstki. W domu pojawia się najczęściej w porze zimowej i letniej, gdy szuka schronienia przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Te niewielkie stawonogi wyróżnia ciemne ubarwienie oraz trójkątny występ na głowie. Gdzie można je najczęściej spotkać? Prosionek występuje w miejscach wilgotnych i zacienionych, które chronią go przed słońcem.

Skorupiaki dla człowieka nie są niebezpieczne, natomiast w momencie osiedlenia się w domu, bywają wyjątkowo uciążliwe. Problemem jest ich bardzo szybkie rozmnażanie, przez co łatwo mogą powiększać kolonię, jeśli nie zostaną w porę zwalczone. Prosionek, z uwagi na nocne życie oraz skuteczne ukrywanie się w ciągu dnia, jest trudnym przeciwnikiem, dlatego też jego likwidację warto powierzyć specjalistom.

 

Ozonowanie pomieszczeń jest jedną z najczęściej wykonywanych usług, szczególnie w czasach, gdy o bezpieczne warunki muszą dbać wszyscy. Obecność wirusa wymusiła wprowadzenie szeregu rozwiązań, które mają ograniczać jego rozprzestrzenianie się. Jednym z nich jest dezynfekcja przestrzeni, realizowana zarówno w mieszkaniach, jak i w obiektach użyteczności publicznej.

Ozonowanie i koronawirus są dziś pojęciami niemal nierozłącznymi, zabieg ten bowiem ma przyczyniać się do eliminacji zagrożenia z otoczenia człowieka. Czy tak jest w istocie? Jednoznacznego potwierdzenia skuteczności ozonowania w stosunku do COVID-19 nie ma, jednak wciąż jest to metoda zalecana w miejscach, w których niezbędne jest zapewnienie bezpiecznych warunków higieniczno – sanitarnych.

Odpluskwianie mieszkania jest usługą, jaką adresujemy do tych z państwa, którzy borykają się z obecnością insektów w swoim otoczeniu. Samodzielna walka z pluskwami jest niezwykle trudna i wymaga nie tylko determinacji, ale także zastosowania właściwych metod, które pozwolą skutecznie pozbyć się istniejącego zagrożenia.

Odpluskwianie mieszkań w Toruniu prowadzimy po wcześniejszej dokładnej inspekcji pomieszczeń, pozwalającej na lokalizację insektów. Warto bowiem pamiętać, że pluskwy aktywizują się nocą, ukrywając się przed człowiekiem w ciągu dnia w trudno dostępnych miejscach, takich jak boazeria, elementy tapicerowane, szczeliny w ścianach, czy tekstylia – firany oraz zasłony.

Gołębie w mieście to prawdziwy kłopot nie tylko dla przechodniów, ale przede wszystkim dla właścicieli nieruchomości czy zarządców dużych obiektów użyteczności publicznej. Ptaki te tworzą swoisty krajobraz wielu polskich miast, jednak są też poważnym zagrożeniem dla zdrowia ludzi, a także estetyki przestrzeni publicznej.

Wszechobecne odchody gołębi, zabrudzone elewacje budynków, zniszczone pomniki to tylko fragment opisu tego, z czym można spotkać się w wielu miejscowościach. Sposobów na zwalczanie gołębi jest co najmniej kilka, jednak chodzi przede wszystkim o to, aby wybrać skuteczną metodę odstraszania ptaków. Jak poradzić sobie z tym kłopotem?