Kot łowny to sprawdzony sposób na walkę z myszami. Gryzonie, mając świadomość obecności kota, nie decydują się na założenie gniazda w jego otoczeniu. Nie zawsze jednak ta naturalna metoda jest skuteczna. Jej mankamenty zauważalne są przede wszystkim w sytuacji, w której myszy zdążyły już osiedlić się w gospodarstwie, ich liczebność jest znaczna, a także, jeśli kot nie wyraża zbytniego zainteresowania walką ze szkodnikami.

Rozwiązaniem na tego rodzaju problemy jest profesjonalnie przeprowadzona deratyzacja, która wykorzystuje zintegrowane metody fizyczne i chemiczne. Myszy w domu to nieprzyjemny widok oraz zagrożenie dla zdrowia, ponieważ gryzonie zanieczyszczają nasze otoczenie odchodami, niszczą żywność oraz sprzęty.

Myszy w gospodarstwie

Prawdziwym zmartwieniem są myszy w gospodarstwie. Chętnie kolonizują nie tylko miejsca składowania zboża, ale także magazyny warzyw i owoców. Dzięki licznym kryjówkom oraz wręcz nieograniczonemu dostępowi do pożywienia, rozmnażają się, zwiększając kilkukrotnie swoją populację. Opisana plaga to prawdziwe zagrożenie dla przechowywanych produktów.

W tej sytuacji z pewnością wymagane jest przeprowadzenie deratyzacji, która skutecznie wyeliminuje myszy z otoczenia. Dzięki odpowiednio dobranym metodom, zabieg jest skuteczny i bezpieczny zarówno dla człowieka, zwierząt domowych, jak i zgromadzonych plonów. Odmyszanie realizowane jest z wykorzystaniem między innymi łapek i trutek. Preparaty posiadają atesty, potwierdzające możliwość ich bezpiecznego stosowania w budynkach mieszkalnych i gospodarskich.

Likwidacja myszy

Samodzielna likwidacja myszy bywa zabiegiem skomplikowanym, szczególnie jeśli mamy do czynienia z dużą populacją tych szkodników. Warto pamiętać, iż skuteczność deratyzacji to przede wszystkim dopasowane metody zwalczania gryzoni. Wykorzystując środki chemiczne, trzeba je właściwie dobrać oraz rozłożyć w odpowiednich miejscach. Podobnie jest z popularnymi pułapkami.

Skuteczną deratyzację najlepiej powierzyć specjalistom. Dzięki ich doświadczeniu, wiedzy oraz dostępowi do profesjonalnych środków chemicznych, zabieg odmyszania przyniesie oczekiwany efekt niekiedy już po pierwszej aplikacji trutek czy rozłożeniu pułapek. Fachowcy pomogą także w wyeliminowaniu problemu przyszłych inwazji myszy, choćby wskazując miejsca, którymi szkodniki mogą swobodnie dostawać się do środka.

Myszy w domu czy gospodarstwie rolnym to duży problem. Niszczą żywność, roznoszą choroby, zanieczyszczają nasze otoczenie. Samodzielna walka z tymi gryzoniami jest trudna, dlatego też lepiej powierzyć to zadanie specjalistom Deletor, skutecznie pozbywając się intruzów. Dzięki zintegrowanym metodom, nawet już po pierwszym zabiegu widoczne są jego efekty.