Nornic nie trzeba zbytnio przedstawiać, szczególnie osobom, które mają własne ogrody. Gryzoń ten niezwykle chętnie osiedla się na terenach zielonych, budując system korytarzy tuż pod powierzchnią ziemi. To powód, dla którego nie są lubiane przez człowieka i coraz częściej szukamy sposobu, jak wytępić nornice na działce.

Od razu można powiedzieć, że nie jest to proste. Przede wszystkim z uwagi na zmierzchowo – nocny tryb życia nornic. Istnieją metody domowe, które pomagają w usunięciu gryzoni z ogrodu, jednak nie zawsze są skuteczne. Przede wszystkim warto spróbować naturalnych odstraszaczy, cechujących się intensywnym zapachem. Jednym z nich jest czarna porzeczka. Jeśli metoda ta nie przyniesie rezultatów, warto zastanowić się, jak zwalczyć nornice środkami fizycznymi i chemicznymi.

Jak wytępić nornice?

Jak wytępić nornice z wykorzystaniem dostępnych środków? Jednym ze sposobów jest sadzenie roślin w specjalnych koszykach, chroniących system korzeniowy przed gryzoniami. Drzewka z kolei można zabezpieczyć siatką, którą kupicie w sklepach ogrodniczych. Jeśli jednak chcecie skutecznie zabezpieczyć ogród przed gryzoniami, powinniście wziąć pod uwagę rozłożenie siatki o odpowiednich oczkach, która utrudni nornicom kopanie korytarzy.

Opisany sposób na nornice nie zawsze będzie skuteczny. Wówczas warto zwrócić się do profesjonalistów, dysponujących środkami umożliwiającymi efektywną likwidację gryzoni. Często są to tabletki chemiczne, zawierające gaz. Umieszczone pod ziemią pozwalają na eliminację nornic, niszczących roślinność. Efekty widoczne są zwykle już po jednej aplikacji preparatu.

Nornice – jak się pozbyć?

Nornice – jak się pozbyć tego szkodnika? - to najczęstsze pytanie, kierowane do specjalistów. Jak wspomnieliśmy, nie ma jednego złotego środka, który zadziała w każdych warunkach. Warto skorzystać z usług firm działających w branży deratyzacyjnej, aby po identyfikacji gryzonia, dopasować odpowiednią metodę jego eliminacji z ogrodu.

Dzięki profesjonalnym preparatom oraz doświadczeniu specjalistów, szybko pozbędziecie się problemu nornic w ogrodzie. Warto także wspomnieć, iż często stosowane są metody sprzężone, łączące w sobie kilka sposobów na eliminację gryzoni. Efektywny zabieg wymaga odpowiedniego podejścia, dostępu do wysokogatunkowych preparatów, a także doświadczenia w ich aplikacji.

Nornice są gryzoniami, które rozpowszechniły się na obszarze całego kraju. Doskonale znają je osoby pieczołowicie dbające o swój ogród, w którym nagle roślinność zaczęła obumierać. Często okazuje się, że winne są niewielkie gryzonie, które uszkadzają system korzeniowy, kopią tunele, niszcząc krzewy, kwiaty i drzewa. W takiej sytuacji warto skorzystać z profesjonalnej pomocy, aby szybko pozbyć się problemu gryzoni w ogrodzie i ochronić roślinność przed dalszą degradacją.