Pluskwa to insekt osiedlający się nie tylko w domach lub mieszkaniach. Równie często pojawia się w pokojach hotelowych, będąc prawdziwą zmorą właścicieli, którzy – dla bezpieczeństwa gości i zachowania odpowiednich standardów noclegu – muszą podjąć skuteczną walkę z tym owadem. Problemem jest przede wszystkim dopasowanie odpowiednich metod i środków dezynsekcyjnych, a także konieczność zapewnienia nieprzerwanej pracy hotelu.

W rozwiązaniu tych kłopotów pomocne są specjalistyczne firmy, zajmujące się zwalczaniem różnego rodzaju insektów, gnieżdżących się również w hotelach. Usuwanie pluskiew prowadzone jest różnorodnymi metodami, dopasowanymi nie tylko do tego rodzaju szkodnika, ale także miejsca, które skolonizował.

Pluskwy hotelowe

Skąd zatem biorą się pluskwy hotelowe? Ich obecność w miejscach noclegowych związana jest z migracją gości. Wystarczy przynieść nieświadomie owady na ubraniu lub w bagażu, aby te przeniosły się na hotelowe pokoje. Pluskwy nie muszą być wynikiem niskich standardów higienicznych, panujących w domu osób odwiedzających hotel. Jednym ze sposobów przeniesienia owadów są środki komunikacji publicznej, w których również można spotkać tego owada.

Pierwszym symptomem, że w pokoju pojawiły się pluskwy, są ślady ich odchodów, które można zauważyć na ścianach, czy w łóżku. Ugryzienie pluskwy początkowo przypomina ukąszenie komara, dlatego też wielokrotnie jest bagatelizowane. Dopiero po wystąpieniu większej ilości czerwonych plam na ciele, goście zaczynają interweniować u obsługi, podejrzewając obecność insektów w swoim pokoju. Co wówczas warto zrobić?

Pluskwy jak się pozbyć?

Pluskwyjak się pozbyć? - to najczęstszy problem, z którym zwracają się właściciele obiektów noclegowych do specjalistycznych firm, zajmujących się dezynsekcją. W tym przypadku niezbędne jest działanie zintegrowane i natychmiastowe, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się owadów na pozostałe pokoje, co odbywa się najczęściej poprzez kanały wentylacyjne lub rury centralnego ogrzewania.

Pluskwa domowa nie jest odporna na wysokie temperatury, więc obok metod chemicznych, jako ich uzupełnienie, stosuje się zabieg parowania, który pozwala zlikwidować nie tylko dorosłe osobniki, ale także larwy. Niezbędne jest również wypranie wszystkich elementów materiałowych w najwyższej możliwej temperaturze, aby nawet pojedyncze osobniki, bytujące w dywanie, firanach czy pościeli, zostały skutecznie usunięte.

Pluskwy w domu są dużym problemem dla właściciela nieruchomości. Znacznie trudniej poradzić sobie z owadami w obiektach noclegowych, w których liczą się najwyższe standardy sanitarne. Łatwo można nadwyrężyć opinię dobrego hotelu, gdy goście zidentyfikują występowanie w nim pluskiew. Wówczas najlepszym sposobem na pozbycie się kłopotu jest skorzystanie z usług profesjonalnych firm dezynsekcyjnych, które skutecznie wyeliminują insekty z pomieszczeń.