Myszy w sezonie zimowym poszukują ciepłego schronienia, którym najczęściej są obiekty zamieszkane lub użytkowane przez człowieka. Gryzonie te nie tylko pogarszają komfort mieszkania, ale także przyczyniają się do zniszczeń oraz są nosicielami wielu groźnych chorób. Jeśli mieliście okazję spotkać mysz w swoim domu, można założyć, że – szczególnie w okresie zimowym – dorosłych osobników jest więcej.

Myszy w piwnicy to najczęstsze zjawisko. Mają tam dostęp do pożywienia, a także bezpieczne schronienie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Ułożone papiery, słoma lub inne podobne materiały, są idealnym miejscem na założenie gniazda. Należy pamiętać, iż myszy posiadają duże zdolności rozrodcze, dlatego też warto podjąć radykalne kroki, aby pozbyć się zagrożenia, już w momencie zauważenia nawet jednego gryzonia.

Usuwanie myszy

Usuwanie myszy domowymi sposobami polega najczęściej na rozłożeniu kupionych w sklepie trutek oraz założeniu pułapek, szczególnie w miejscach, gdzie potencjalnie mogą znajdować się gryzonie. Metody te sprawdzają się jedynie w sytuacji, w której piwnica czy inne pomieszczenia nie zostały skolonizowane przez myszy. W innym przypadku niezbędne jest podjęcie współpracy z firmą deratyzacyjną, która – stosując zintegrowane sposoby walki z gryzoniami – skutecznie pozbędzie się problemu.

Po czym poznać, że myszy zadomowiły się w naszym otoczeniu? Pierwszym symptomem są odchody, znajdowane w różnych częściach domu. Warto wówczas sprawdzić miejsca, w których przechowywana jest żywność, czy opakowania nie są nadgryzione. To wyraźny sygnał, że myszy osiedliły się w domu. Czasami, przez przypadek, spotkacie gryzonia w mieszkaniu, a szczególnie w kuchennych szafkach. W takiej sytuacji podjęcie radykalnych kroków jest koniecznością.

Deratyzacja

Gdy myszy na dobre zadomowiły się w waszym otoczeniu, niezbędna jest profesjonalna deratyzacja. Specjaliści, identyfikując miejsca bytowania zwierząt, dopasują odpowiednie metody ich zwalczania. Najczęściej stosowane są sposoby chemiczne, polegające na rozłożeniu trutek, w różnych lokalizacjach. Preparaty wykorzystywane przez firmy DDD cechują się wysoką skutecznością, dzięki czemu szybko można uporać się z problemem obecności gryzoni.

Zwalczanie myszy może odbywać się także sposobami zintegrowanymi, łączącymi w sobie zarówno środki chemiczne, jak i fizyczne w postaci profesjonalnych pułapek. Dzięki połączeniu dwóch metod, likwidacja zagrożenia przebiegnie sprawniej, dając gwarancję pozbycia się gryzoni z domu. Istotny jest także wykorzystywany sprzęt, czyli nowoczesne karmniki deratyzacyjne, zapewniające bezpieczeństwo domownikom.

Zwalczanie gryzoni domowymi sposobami bywa nieskuteczne, szczególnie gdy mamy do czynienia z prawdziwą inwazją myszy. Zdarza się to najczęściej zimą, gdy zwierzęta poszukują ciepłego schronienia, gwarantującego również stały dostęp do pożywienia. Dom jest więc idealnym siedliskiem dla myszy. Zauważając ich obecność najlepiej skorzystać z profesjonalnej pomocy, aby szybko wyeliminować zagrożenie i zabezpieczyć nieruchomość przed gryzoniami na przyszłość.