Deratyzacja to metoda zwalczania i eliminowania gryzoni, takich jak myszy czy szczury, w obiektach zamkniętych użytkowych i mieszkalnych. Co dokładnie oznacza słowo „deratyzacja”? Według słownika języka polskiego, deratyzacja to tępienie szkodliwych gryzoni. Istnieją dwa rodzaje deratyzacji – prewencyjna i interwencyjna. Pierwszą z nich wykonuje się, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się szkodliwych gryzoni w pomieszczeniach. Deratyzację interwencyjną, jak sama nazwa wskazuje, przeprowadza się w momencie pojawienia się problemu.

Jak przebiega deratyzacja? Wszystko zależy od tego, jaką metodę deratyzacji specjaliści zdecydują się zastosować. Wybór sposobu deratyzacji zależny jest od kilku czynników, m.in. powierzchni całkowitej budynku, specyfiki obiektu oraz rozmiarów zagrożenia. Deratyzację w Toruniu warto zlecić profesjonalnej firmie, świadczącej kompleksowe, bezpieczne i skuteczne usługi eliminowania gryzoni. Dlaczego tak ważne jest, aby deratyzacją zajął się zespół doświadczonych fachowców? Myszy i szczury stanowią realne zagrożenia dla zdrowia ludzi, ponieważ są nosicielami bardzo groźnych chorób – wścieklizny, włośnicy oraz dżumy. Oprócz kwestii zdrowotnych, gryzonie przykładają się również do licznych zniszczeń przedmiotów oraz żywności, co często powoduje duże straty finansowe, a nawet wizerunkowe. Zlecenie deratyzacji firmie z Torunia będzie stanowiło gwarancję skuteczności.

Jak przebiega deratyzacja w Toruniu?

Pierwszym etapem deratyzacji jest analiza pomieszczeń i ocena skali zagrożenia. Następnie, na podstawie zebranych informacji, dobierana jest metoda usługi deratyzacji – mechaniczna lub chemiczna. Na pierwszą składają się pułapki zatrzaskowe, elektryczne, lepowe i zaciskowe. Deratyzację chemiczną wykonuje się z kolei bazując na trutkach gryzoniobójczych.

Bez względu na wybór metody deratyzacji w Toruniu, usługę przeprowadzamy tak długo, dopóki nie zdobędziemy pewności, iż ta przyniosła stuprocentową skuteczność. Warto zaznaczyć, że działamy kompleksowo i poza deratyzacją, zajmujemy się również dezynfekcją pomieszczeń (usuwanie drobnoustrojów i nieprzyjemnego zapachu) oraz dezynsekcją (eliminowanie groźnych owadów).

Deratyzacja Toruń

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą DDD – deratyzacji, dezynfekcji oraz dezynsekcji, świadczeń, jakie wykonujemy dla klientów indywidualnych i biznesowych na terenie Torunia i okolicznych miejscowości. Zapraszamy również do kontaktu, w celu ustalenia szczegółów współpracy i znalezienia odpowiedzi na nurtujące pytania. Pozostajemy do Państwa dyspozycji i służymy pomocą.