Obecność insektów w domu, szczególnie pluskiew, kojarzona jest często z zaniedbanymi wnętrzami, które odznaczają się niskim standardem sanitarnym. To jednak mylne twierdzenie – pluskwy mogą wystąpić także w nienagannie czystych pomieszczeniach. W takim razie skąd biorą się pluskwy w domach jednorodzinnych? Pluskwy to owady, które w bardzo prosty sposób się przemieszczają. Mieszkańcy całkiem nieświadomie mogą przenieść je na ubraniach wierzchnich czy zakupionych przedmiotach.

Insekty w domu to nic przyjemnego. Poza dużym dyskomfortem psychicznym i kwestiami higienicznymi, obecność pluskiew w domach oznacza także możliwość zachorowania na groźne choroby, których owe owady są nosicielami. Walka z pluskwami w domu jest trudna, dlatego dobrze wiedzieć, jak przygotować się do sprawnej i przede wszystkim skutecznej eliminacji niechcianych „lokatorów”.

Insekty w domu – walka z pluskwami

Obecność pluskiew w domu można rozpoznać m.in. po śladach krwi na pościeli i materacu, a także znajdując wylinki (zewnętrzny pancerzyk) tych insektów. Pomijając naoczne dowody na bytowanie pluskiew w domach, ich zagnieżdżenie się w pokojach można wywnioskować także po zapachu. Żyjącym w domu pluskwom może towarzyszyć unoszenie się słodkiej, mdłej woni w pomieszczeniach. Miejsca, w których najczęściej można zauważyć pluskwy to łóżka, kanapy, ramy do obrazów, przestrzeń za boazerią oraz listwy podłogowe. Warto zaznaczyć, że szukać pluskiew w domach najlepiej wieczorami, z uwagi na ich nocny tryb życia.

Efektywne zwalczanie pluskiew w domach jest jednak zadaniem bardzo trudnym. Pluskwy są wyjątkowo odporne i mogą przeżyć nawet do 2 lat bez żywiciela, przechodząc w stan podobny do hibernacji. Zastosowanie domowych sposobów oraz przeprowadzanie generalnego czyszczenia wszystkich pomieszczeń nie pomoże. Kiedy zależy Państwu na skutecznym wyeliminowywaniu insektów z domu, konieczne będzie skorzystanie z usług specjalistów.

Walka z pluskwami z domu

Nasz zespół działa kompleksowo, docierając do sedna problemu i usuwając pluskwy ze wszystkich zakamarków w domu. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem i preparatami, dzięki którym możemy zagwarantować klientom wysokiej jakości usługę usuwania pluskiew z domów. Świadczenie przeprowadzamy w uprzednio ustalonym terminie, a także informujemy klientów, jak przygotować dom do odpluskwiania. Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów współpracy!