Charakterystycznym elementem dla okresu lata są długie, ciepłe dni, a także obfita ilość owadów i szkodników, które skutecznie przeszkadzają w wykonywaniu wielu czynności nie tylko na dworze, ale także wewnątrz domu. O ile na rynku dostępnych jest sporo preparatów, pomagających zwalczyć m.in. komary czy muchy, tak pojawienie się os w miejscu zamieszkania budzi postrach i pytanie – jak zlikwidować ich gniazdo?

Usuwanie gniazda os nie należy od rzeczy łatwych. Owady te stają się bowiem agresywne, gdy czują zagrożenie. Użądlenie osy jest bolesne, jednak nie to tworzy największy problem. Dla osób uczulonych, użądlenie może stanowić zagrożenie życia, podobnie gdy rozdrażnione osy wbiją w skórę żądło wielokrotnie. Nie ma więc wątpliwości, że usuwanie gniazda os jest bardzo niebezpieczną i skomplikowaną czynnością. Brak odpowiednich narzędzi i wiedzy, jak przeprowadzić akcję likwidacji os sprawia, że lepiej skorzystać z pomocy specjalistów.

Usuwanie gniazda os

Osy najczęściej zakładają gniazda w ziemi, na poddaszach oraz w dziuplach drzew. Gniazdo umieszczone na powierzchni można bez problemu zauważyć, natomiast jak zlokalizować założone w ziemi gniazdo os? Kiedy ich kryjówka znajduje się pod gruntem, spora ilość owadów będzie krążyć nisko podłoża. Nie muszą Państwo weryfikować tego osobiście. Firma Deletor rozwieje wszelkie wątpliwości, czy w ogrodzie znajduje się gniazdo os i jeśli zajdzie taka potrzeba, skutecznie je usunie.

Proces usuwania gniazda os jest wieloetapowy i można przeprowadzić go na kilka sposobów. Fachowcy z firmy Deletor stosują szeroki zakres metod likwidacji os, zależny między innymi od tego, w jakim miejscu znajduje się ich gniazdo. Do usunięcia insektów używamy sprawdzonych i skutecznych środków owadobójczych, które aplikujemy głownie metodą opryskową. Nasze wieloletnie doświadczenie sprawia, iż poradzimy sobie nawet z trudno dostępnym gniazdem os.

Likwidacja os z Deletor

Nasza firma działa na rynku od ponad 20 lat, stale poszerzając grono zadowolonych klientów. Zajmujemy się m.in. dezynfekcją, deratyzacją i dezynsekcją, skutecznie pozbywając się szkodników z Państwa domostw i miejsc pracy. Wielokrotnie pomagaliśmy już mieszkańcom Torunia i okolic usunąć gniazdo os czy szerszeni, które stanowiły bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia naszych klientów. Działamy skutecznie i sprawie, dlatego gdy szukają Państwo sprawdzonej firmy, która zlikwiduje gniazdo os z otoczenia, Deletor służy pomocą.