Lato jest najbardziej wyczekiwaną porą roku przez wiele osób, z uwagi na ciepłe dni oraz wakacyjne podróże. Upalny okres wiąże się jednak nie tylko z pozytywnymi aspektami. Latem pojawia się sporo drażniących owadów jak komary, kleszcze, osy czy pszczoły. Kiedy w okolicy domu lub miejsca pracy pojawia się gniazdo szerszeni, ludzie czują niepokój. Użądlenie szerszenia jest dużo bardziej nieprzyjemne niżeli pszczoły czy osy, a w przypadku uczulonych osób stanowi nawet zagrożenie życia.

 Kiedy zlokalizujemy gniazdo szerszeni, naturalnie chcemy jak najszybciej się go pozbyć. Likwidacja szerszeni domowymi sposobami, kiedy nie mamy do dyspozycji odpowiednich narzędzi i wiedzy jak przeprowadzić takową operację, nie jest najlepszym pomysłem. Naruszenie gniazda szerszeni prawdopodobnie rozdrażni owady, które mogą nas zaatakować i wielokrotnie użądlić. W takim przypadku dobrze skorzystać z pomocy doświadczanej firmy Deletor z Torunia, zajmującej się m.in. dezynsekcją i fachową likwidacją szerszeni z ogrodu.

Usuwanie gniazd szerszeni

Jak przebiega proces usuwania gniazd szerszeni i na co zwrócić szczególną uwagę podczas jego wykonywania? Podstawową rzeczą jest zaopatrzenie się w specjalistyczny kombinezon pszczelarski do usuwania gniazda szerszeni, który właściwie ochroni każdą część ciała przed groźnymi użądleniami. Dzięki niemu likwidacja szerszeni przebiegnie pomyślnie i przede wszystkim bezpiecznie. Nie mniej ważny jest także dobór metod, które pozwolą na całkowite usunięcie gniazda szerszeni.

 Firma Deletor stosuje różne metody zwalczania szkodliwych bezkręgowców, uzależniając ich dobór od warunków i możliwości konkretnego przypadku. Szeroki zakres możliwości usunięcia gniazda szerszeni z Państwa otoczenia sprawia, iż nasze usługi stanowią gwarancję skuteczności i pełnego zadowolenia klientów. Likwidując szerszenie z domostwa czy firmy, wykorzystujemy nowoczesny sprzęt i preparaty, świadczące o wysokiej jakości usług Deletor.

Likwidacja szerszeni

Od ponad 20 lat zajmujemy się eliminowaniem szerszeni oraz innych insektów, stale poszerzając grono zadowolonych klientów z Torunia i okolic. Wieloletnie doświadczenie i poszerzana wiedza z zakresu dezynsekcji, dezynfekcji czy deratyzacji przyczynia się do tego, że jesteśmy zdolni przeprowadzić skuteczne interwencje przeciwko szkodnikom. Użądlenie szerszenia dla osoby uczulonej na jad, osoby starszej czy dziecka, może skończyć się poważnymi powikłaniami zdrowotnymi. Z tego powodu, gdy tylko dostrzegą Państwo gniazdo szerszeni, należy zlecić jego usunięcie. Zapraszamy do kontaktu!