Korniki w domu są prawdziwą zmorą. Trudno je dostrzec, szczególnie w początkowej fazie ich aktywności, a gdy zidentyfikujemy szkodnika, kłopotem jest skuteczne pozbycie się go. Drewnojady potrafią wyrządzić duże szkody, żyjąc w meblach, boazerii czy też elementach konstrukcyjnych domu. Preparat na korniki, dostępny w sprzedaży, nie zawsze będzie skuteczny. Często trzeba sięgnąć po fachowe wsparcie firm zajmujących się dezynsekcją.

Kornik domowy to chrząszcz, którego naturalnym środowiskiem życia jest drewno. Żeruje przede wszystkim w miejscach zadaszonych, trudno spotkać go na terenie otwartym, z uwagi choćby na brak odporności na zmienne warunki atmosferyczne. Ma niewielkie rozmiary, sięgające 4 milimetrów, co znacznie utrudnia wczesną identyfikację kornika w naszym otoczeniu. Może wyrządzić znaczne szkody w elementach drewnianych, obejmujących zarówno wyposażenie domu, jak i elementy konstrukcyjne np. krokwie.

Jak zwalczyć korniki w belkach

Obecność drewnojada w domu zauważana jest zwykle po niewielkich otworach pojawiających się na powierzchni elementów konstrukcyjnych. Wówczas rodzi się pytanie, jak zwalczyć korniki w belkach, aby zapobiec zniszczeniu krokwi czy podpory. Najczęściej wybierane są metody domowe, które polegają na miejscowym stosowaniu preparatów likwidujących kolonię korników.

Środek na korniki nie będzie jednak skuteczny w każdym przypadku. Warto podkreślić, iż drewnojad szybko się rozmnaża, dlatego też jego populacja dynamicznie rośnie. Niejednokrotnie trudno stwierdzić, w których elementach drewnianych żeruje kornik. Brak doświadczenia w tym zakresie może wywoływać mylne przekonanie, iż stosowane preparaty skutecznie wyeliminują kornika z otoczenia.

Korniki – jak się pozbyć?

Skoro domowe sposoby nie zawsze są skuteczne, należy sięgnąć po profesjonalne wsparcie. Korniki – jak się pozbyć? - to częste pytanie klientów firm zajmujących się specjalistycznymi usługami w zakresie dezynsekcji. Metod jest wiele, a najczęściej stosowana jest fumigacja. Dzięki wykorzystaniu gazu, podawanego do pomieszczenia pod ścisłą kontrolą fachowców, możliwe jest efektywne wyeliminowanie drewnojada, nawet z trudno dostępnych miejsc. Innym sposobem jest żel owadobójczy, aplikowany poprzez nanoszenie pędzlem lub natrysk. Zawiera środek, który likwiduje szkodniki, a efekty często widoczne są już po pierwszym zabiegu.

Zatem, co na korniki wybrać? Decyzję w tym zakresie najlepiej pozostawić specjalistom. Niezwykle istotny jest czas reakcji, dlatego też po pierwszych objawach obecności drewnojadów w domu, warto skontaktować się z profesjonalistami, którzy dobiorą skuteczną metodę zwalczania korników. Pod uwagę brany będzie nie tylko gatunek szkodnika, ale także miejsce, w którym ma być wykonany zabieg.

Kornik jest trudnym przeciwnikiem, który zwykle wygrywa wszelkie próby jego eliminacji z naszego otoczenia. Liczy się nie tylko dobór skutecznej metody, ale także szybkość reakcji. Warto skorzystać z profesjonalnych usług, aby zminimalizować szkody, jakie mogą wyrządzić drewnojady. Efektywnych metod ich likwidacji jest co najmniej kilka. Opierają się przede wszystkim na czynnikach chemicznych, dzięki czemu już po pierwszym zabiegu będą zauważalne jego efekty.