Odszczurzanie mieszkań, mimo że termin ten brzmi dość groźnie, jest powszechnie stosowanym zabiegiem, pozwalającym skutecznie wyeliminować gryzonie z otoczenia człowieka. Deratyzacja jest konieczna nie tylko w miejscach, w których zidentyfikowano szczury czy myszy, ale także prewencyjnie – na podstawie zarządzenia władz lokalnych, określającego termin przeprowadzenia tego zabiegu.

Skupmy się jednak na pierwszym przypadku, czyli na obecności gryzoni w domu, co dla wielu osób jest ogromnym dyskomfortem. Pierwszym symptomem, że w naszym otoczeniu pojawili się nieproszeni goście, są odchody, nadgryzione jedzenie czy uszkodzone torebki z produktami sypkimi. W takiej sytuacji niezbędne jest podjęcie natychmiastowych działań, aby wyeliminować zagrożenie. Jak to zrobić?

Usuwanie myszy z domu

Usuwanie myszy z domu powinniśmy rozpocząć od identyfikacji miejsca, którym gryzonie dostają się do wnętrza. Mogą to być dziury, szczeliny czy szpary widoczne w ścianach, ale także uchylone okna piwniczne czy otwarte drzwi. Warto pamiętać, że myszy poszukują pożywienia, dlatego też niezbędne jest zabezpieczenie produktów spożywczych oraz bieżące usuwanie resztek, które w naturalny sposób przyciągają gryzonie.

Klasycznym sposobem na skuteczne zwalczanie myszy metodami domowymi są łapki, jakie można kupić w każdym niemal sklepie ogrodniczym oraz w marketach budowlanych. Występują w kilku wersjach – częstym wyborem są łapki tak zwane humanitarne, które przypominają niewielką klatkę. Mysz, po wejściu do środka, zostaje szczelnie zamknięta, dzięki czemu można ją później wypuścić. Alternatywą są trutki, skutecznie eliminujące gryzonie, ale nieumiejętnie zastosowane mogą być niebezpieczne dla człowieka oraz zwierząt domowych.

Odszczurzanie Toruń

Najlepszym rozwiązaniem na skuteczne odszczurzanie w Toruniu jest skorzystanie z pomocy profesjonalistów. Firmy, specjalizujące się w deratyzacji, z łatwością zidentyfikują miejsca bytowania gryzoni oraz zaproponują efektywne rozwiązania, pozwalające na szybkie pozbycie się intruzów. Fachowcy umieszczą w różnych miejscach pułapki lub rodentycydy, informując właściciela o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest stała opieka specjalistów, czyli kontrola pułapek, uzupełnianie preparatów wabiących czy utylizacja padłych gryzoni. Po zakończeniu zabiegu można uzyskać dokumentację potwierdzającą jego wykonanie wraz z wykazem użytych środków. Warto pamiętać, że skorzystanie z profesjonalnej pomocy w zakresie zwalczania myszy lub szczurów, jest gwarancją szybkiego i skutecznego pozbycia się zagrożenia.

Aby odszczurzanie mieszkania czy domu było efektywne, należy działać od razu. Pierwsze kroki powinniśmy podjąć już w momencie zauważenia nawet najmniejszych symptomów obecności intruzów. Do likwidacji gryzoni niezbędne jest często zastosowanie metod zintegrowanych, czyli zarówno fizycznych, jak i chemicznych. Warto więc zwrócić się o pomoc do specjalistów, którzy zaproponują rozwiązania skuteczne i bezpieczne dla domowników.