Zwalczanie kretów i gołębi – Toruń i okolice

Nie tylko szczury, owady i drobnoustroje mogą stać się dla nas niechcianą plagą. Czasem do grona szkodników zaliczyć należy także krety i gołębie. W Deletor wiemy jak skutecznie pozbyć się ich z ludzkich siedzib. Oferujemy nasze usługi deratyzacyjne, dezynfekcyjne i dezynsekcyjne dla firm, jak i klientów indywidualnych z Torunia i okolic – z Włocławka, Bydgoszczy, Grudziądza, czy Inowrocławia.

Zwalczanie kretów

Zwalczanie kretów, będących ssakami objętymi częściową ochroną gatunkową, możliwe jest wyłącznie na terenach ogrodów, upraw ogrodniczych, szkółek leśnych, lotnisk, obiektów sportowych oraz budowli hydrotechnicznych. W zależności od rodzaju zabezpieczanego terenu oraz potrzeb możemy zaproponować różne rozwiązania problemu kretów. Możemy je wyłapywać przy pomocy specjalnych pułapek żywołownych rozmieszczanych w aktywnych korytarzach kretów.

Dla klientów chcących wypłoszyć szkodnika proponujemy zabiegi z zastosowaniem płynnych preparatów odstraszających lub preparatu zniechęcającego kreta do żerowania (wywołującego niestrawności i obniżenie smakowej atrakcyjności naturalnego pokarmu tj. bezkręgowców żyjących w glebie). Najskuteczniejszą, ale niestety powodującą uśmiercenie zwierząt, metodą usuwania kretów jest zagazowywanie nor.

Zwalczanie gołębi

Odchody ptaków niszczą elewacje budynków i obniżają ich estetykę. Gniazda ptaków blokują kominy, studzienki i rury spustowe. Mogą przenosić bakterie wywołujące choroby ludzi i zwierząt (ornitozę, kokcydiozę, encefalit, chorobę Newcastle, toksoplazmozę i salmonellozę), a na ich odchodach mogą rozwijać się grzyby wywołujące histoplazmozę. Obecność ptaków, ich odchodów czy piór w pomieszczeniach produkcyjnych, czy magazynowych mogą świadczyć o złych warunkach sanitarnych w firmie.

W zależności od warunków i potrzeb zabezpieczamy obiekty przed ptakami, stosując różnorodne metody: kolce, siatki, żele, systemy żywołowne, systemy odstraszania dźwiękowego, hukowego i laserowego.